עיצוב והנגשת דירה בחולון - חלק 1

הפעם התבקשתי לעזור למשפחה מקסימה שביקשה לשפץ ולעצב את דירתם בחולון. המטבח לא הוחלף המון שנים ולמרות ששימש בנוחות את בעלת הבית היה לי ברור שאפשר לנצל אותו בצורה הרבה יותר טובה. חדר השינה נזקק לריענון רציני, המקלחת הייתה קטנה, צפופה ולא נוחה, וגם פינת האוכל והסלון נזקקו לשינוי וחידוש. מעבר לעבודת העיצוב וההלבשה היו בפרויקט הזה כמה אתגרים: הדירה תוכננה במקור עם זוויות לא רגילות שמקשות ומגבילות את תכנון החלל. בנוסף, שינוי במצב הבריאותי של אחד מבני המשפחה הצריך הנגשה עבור כסא גלגלים בכל הבית: תכנון החדרים והעמדת הריהוט בצורה כזו שתאפשר לכסא גלגלים לעבור ולהסתובב בחופשיות, הרחבת פתחים ומעברים, הגדלת חדר הרחצה, והוספה של מאחזי יד במקלחת ובשירותים. האתגר האחרון הוא של בני הבית, שנאלצו להמשיך להתגורר בבית בזמן השיפוץ. לא פשוט, אבל ביחד צלחנו את כל אלו!

מאסטר הורים

למעט המיטה החלפנו הכול! על הרצפה התקנו פרקט אלון מהמם שכבר שידרג את החדר בצורה משמעותית. הורדנו את הטפט הישן, והחלפנו אותו בחדש, רגוע וקלאסי לבקשת בעלת הבית. החלפנו את השידות השחורות הישנות לשידות עץ עדינות בשילוב ראטן. בגלל שנאלצנו לבטל את ארון הבגדים לטובת הרחבת חדר הרחצה, תכננתי שידה ענקית בקיר הטלוויזיה שתשמש אותם לאחסון בגדים. לפעמים צריך לצאת מהקופסא ולמצוא פתרונות קצת שונים כדי להתגבר על בעיה של מקום. גם כל התאורה בחדר הוחלפה. הוספנו עוד קצת אקססוריז וקיבלנו חדר שקט, חמים ורגוע שישמש אותם לעוד שנים רבות.

חדר הרחצה

כאמור, לחדר הרחצה הוספנו עוד קצת שטח בזכות ניכוס החלל של ארון הבגדים. שינינו מיקומים של תשתית האינסטלציה כולל השירותים והמקלחת, כדי לנצל את החלל במקסימום האפשרי, לאפשר מעבר קל של כיסא גלגלים בחלל (כולל היכולת לסובב את הכיסא בתוך החדר עצמו) וכמובן תוספת אחסון. החלפנו את הדלת לדלת כיס נסתרת כדי לאפשר מעבר חלק וקל בין חדר השינה למקלחת וכדי לחסוך במקום. לחיפוי וריצוף בחרנו באריחים גדולים ויפיפיים במראה שיש קרמי עדין. החלל הזה הוא אוסף של זוויות לא רגילות (בחדר יש למעשה רק שתי זוויות של 90 מעלות!). הבחירה באריחים גדולים וזהים לחיפוי הקירות והרצפה נועדה, בין השאר, לטשטש את הזוויות וליצור מראה אחיד וזורם. רק את קיר המקלחת הגדרנו והדגשנו ע"י בחירת אריחים דמויי עץ וכהים יותר מהרקע. התוצאה: מראה של ספא, מינימליסטי ואלגנטי אבל חמים ונעים בו זמנית. במצגת תוכלו לראות גם תמונות "לפני". פרויקט זה בוצע במסגרת מסלול ליווי מלא לתכנון, עיצוב פנים והלבשת הבית. פנו אלי לפרטים נוספים. ספקים וריהוט: ראי קרמיקה, עד עיצובים, רהיטי אביבה, שקע ותקע, Take It, פלורליס, עליאקספרס, מאיירס, פרקט עד הבית. קבלן: אבי מוטל.

מוזמנים לקרוא עוד על הפרויקט מנקודת המבט של הלקוחה.

לחלק השני של עיצוב הבית: המטבח והסלון.

*לצפייה בתמונות בגודל מלא יש ללחוץ עליהן