עיצוב משרד - לפני ואחרי

הכול התחיל לפני כשנה, כשעיצבתי את המשרד של עמותת ה - 121 בפעם הראשונה (תציצו כאן בפרויקט הראשון). הם היו מרוצים ושמחים אך בשל נסיבות שלא תלויות בהם נאלצו לעבור למשרד אחר, וקראו לי שוב כדי לעצב אותו. המשרד החדש גדול יותר, יש בו שלושה חדרים וניכר שלא עבר שיפוץ זמן רב. ככה הוא נראה לפני:

התחלנו מפינוי המשרד. חלק מהריהוט, בעיקר שולחנות וספריות היינו מחויבים להשאיר במשרד, כך שהייתי צריכה לשלב אותו בתכנון העמדת הריהוט במשרד, ביחד עם הריהוט מהמשרד הקודם. המשכנו עם עבודות צבע ושיפוץ קלות.

למרות החלונות הגדולים במשרד, החדרים היו קצת חשוכים. אז החלטנו על צביעת הקירות האפורים ללבן. האימפקט של שינוי כזה תמיד מדהים אותי. כמה אור נכנס למשרד פתאום:קיר הכניסה עבר מהפך באמצעות טפט שעיצבתי בהתאמה לצבעי המותג של העמותה. 

חלק מהמטרות שהצבנו בעיצוב המשרד היו ליצור פינות שיהוו רקע לצילומים שונים, אם זה לתקשורת ויח"צ ואם זה לפגישות זום הרבות שהחבר'ה במשרד מנהלים. בתוך הטפט שתלתי את הלוגו שלהם בין כל הצורות הגיאומטריות. עוד לפני שסיימנו לעצב את החדר קבלתי סרטון שהם כבר השתמשו בטפט בתור רקע לצילומים. כיף גדול!בחדר הראשי יש נישה מקסימה, צבענו אותה בצבע תכלת נעים כדי לתחום אותה ועל הדרך לחבר אותה לטפט שממוקם ממול. כך נראתה לפני:

 וכך אחרי:

לאורך כל החלונות במשרד, ולאורך שני חדרים היו ארונות נמוכים. לא רצינו לוותר עליהם, אבל גם לא אהבנו את המראה שלהם, שהיה אפרורי, מיושן וכבד. 

הארונות בנויים מפורמייקה והצריכו צביעה עם צבע מיוחד בכמה (וכמה!) שכבות עד שהגענו לתוצאה הרצויה, שפשוט הרימה את כל המשרד.

בתוך הארון הזה מסתתר מקרר קטן. רצינו לשמור אותו כי הוא שימושי, אבל הלוק שלו נראה משרדי ומיושן. 

החלטנו לתת לו חיים עם טפט קקטוסים בשחור לבן. טפט מדבקה זה פתרון קל, מהיר וזול. והכי חשוב- הוא יוצר שינוי דרמטי. ככה נולדה לה פינת קפה כיפית, הנה הארון אחרי:

מייקאובר דומה קיבל ארון שנמצא באחד החדרים. כך הוא נראה לפני הטיפול בו.

וכך אחרי: 

מה עשינו? ריכזנו את כל החשמל בנקודה אחת. הוספנו דלתות פורמייקה שחורות. ציפינו את הדלתות למעלה בטפט הקקטוסים בשחור לבן תואם. ולסיום הוספנו ידיות כפתור שחורות. את הקיר ליד צבענו באותו צבע תכלת שנמצא גם בנישה בכניסה, ויוצר המשכיות נעימה לרוחב המשרד.

הפינה המקסימה הזו, שכיכבה גם במשרד הקודם עברה לחדר השלישי. בתוספת המדפים מאחור, נוצרה עוד פינה עם רקע יפה לפגישות הזום.

עציצים. אני תמיד מקשקשת כמה עיצוב משנה חיים, אבל עציצים הם הדוגמא המושלמת לכך. הם מעוררים בנו אושר, לא פחות!

הייתי צריכה קצת לשכנע את העובדים להסכים להיות אחראים על עציצים. אבל המשרד נמצא באזור מרכזי בתל אביב, מאוד סואן והאוויר די מזוהם. שלחתי אותם למשתלה עם רשימה של עציצים שיש להם יכולת לסנן ולטהר ולו במעט את האוויר.
מוזמנים לקרוא כאן על פועלה של ה-121 והמשימות הדי מטורפות שלקחו על עצמם האנשים שעומדים מאחוריה.